تاریخچه و بیوگرافی

شهر جدید بهارستان یکی از شهرهای برنامه‌ریزی‌شده اقماری است که در ۱۵کیلومتری جنوب شرقی کلانشهر اصفهان، در مسیر جاده ی اصفهان-شیراز و در دامنه ی شمالی رشته کوه کم‌ارتفاعی به نام کلاه قاضی قرار گرفته‌است.

این شهر در برنامه‌ریزی‌های مربوط به اسکان و شهرسازی استان اصفهان برای جذب سرریز جمعیت شهر اصفهان درنظر گرفته شده‌است. طبق آخرین آمار این شهر در سال ۱۳۹۵ خورشیدی با وسعت ۳٬۰۰۰ هکتار، در حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت داشته است.

بهارستان بطور متوسط حدود ۱٬۵۳۷ متر از سطح دریا بالاتر است.

 

حجت آباد نام قدیم روستایی در همین مکان فعلی بهارستان بوده است که در سال ۱۳۱۰ توسط میرزا صادق خان فاطمی ثبت گردید و در همان سال به حاج میرزا محمد باقر الفت فروخته شد.
نام بهارستان سالها بعد به دلیل آبادانی و باغ های فراوان از حجت آباد به همین نام فعلی توسط مالک این اراضی حاج میرزا محمدباقر الفت تغییر داده شد و بعد از وی اراضی بهارستان به خرده مالکین رسید.
در سال ۱۳۶۴ پس از اتفاقات فراوان با تصویب هیئت دولت ، ساخت شهرهای جدید کلید خورد ، که سهم اصفهان دو شهر بهارستان و مجلسی بود و تملک این اراضی به اداره کل زمین شهری استان اصفهان رسید
در سال ۱۳۶۷ با تاسیس شرکت عمران بهارستان طراحی، معماری ، شهرسازی و ساخت تاسیسات زیر بنایی به این شرکت محول گردید.

 

این شهر در حال حاضر از سه فاز تشکیل شده‌است که فاز یک و دو آن کامل شده و فاز سه در حال ساخت هست. از خیابان‌های اصلی این شهر می‌توان به خیابان‌های الفت ، آزادی و ولی‌عصر (عج) ، فروردین ، اردیبهشت و ایثار اشاره نمود.

بازدید: ۶۸

استفاده از مطالب پایگاه خبری ندای بهار با ذکر منبع بلامانع می باشد. طراحی سایت رهنما وب